İrtibat Numarası

0554 940 35 95

7/24 Destek Maili Atabilirsiniz

info@ankararaf.com.tr

E-Katalog

Pdf Olarak Görüntüleme

Depo Sistemleri

Depo raf sitemleri hemen her zaman talep gören raf sistemleridir. Özellikle fonksiyonel özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken depo rafları hemen her zaman dikkat çekici bir tasarım özelliğine sahiptir. Depo raf sistemleri tam da bu noktada profesyonel çözümleri orta koymak konusunda iddialı bir konumda yer alır. Bu aşamada depo raf sistemlerine dair bir karar verirken detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız hemen her zaman tavsiye ediliyor.

Depo raflarının yapımında kullanılan malzeme, üzerine gelebilecek herhangi bir ağırlığa dayanacak kadar güçlü olmalıdır. Depo raf sistemleri, dökme malları bir depoda, fabrikada veya perakende satış mağazasında depolamak için kullanılır. Depolama alanının zeminine, duvarına veya tavanına monte edilen depolama rafları ve raf ünitelerinden oluşur. Depolama rafları, öğeleri bir yerden başka bir yere depolamak, almak ve taşımak için kullanılabilir. Dolayısıyla bu tarz raflara olan ilgi ve ihtiyaç günden güne artış göstermektedir.

Yeni Model Depo Raf Sistemleri

Depo raf sistemleri, yüksek yoğunluklu depolama gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanabilir. Sınırlı bir alanda çok sayıda ürünü depolamak için organize bir yol sağlarlar. Raflar, farklı boyut ve şekillerde kutu ve karton gibi farklı türde malları alabilecek şekilde ayarlanabilir raflarla tasarlanabilir. Depo rafları, çalışanların görevleri üzerinde çalışırken ihtiyaç duydukları öğeleri hızlı bir şekilde bulmalarını sağlayan kolay erişim özellikleriyle tasarlanmıştır.

Depo rafları; aynı zamanda iyi bir görünürlük özelliğine sahiptir. Böylece çalışanlar belirli ürünleri arayarak veya ihtiyaç duyduklarını bulmak için her rafta arama yaparak zaman kaybetmezler. Depo raf sistemi, etraflarında çalışanların düşmemesi için etraflarında korkuluklar ve yürüme yolları gibi güvenlik özellikleri sağlar. Görüldüğü üzere depo alanları için tasarlanan raf sistemlerinin güvenli bir kullanım konusunda iddialı bir konumda yer aldıkları biliniyor.

Depo Raf Sistemlerinin Özellikleri

Depo raf sistemi, bir depodaki öğeleri depolamak ve düzenlemek için kullanılır. Depo rafları birçok farklı şekilde kullanılabilir ve işletmenizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Yeni nesil raf sistemleri birçok farklı tarzda karşımıza çıkar. Ancak hepsinin benzer özellikleri vardır. Bu tarz raf sistemleri, metal braketlerle birbirine bağlanan bir dizi metal kirişten oluşur. Kirişler genellikle çelik veya alüminyumdan yapılır, ancak bazı depolar rafları için ahşap kullanır. Braketler kirişleri birbirine bağlar ve ağır nesneleri bükülmeden veya kırılmadan desteklemelerini sağlar.

Depo raflarında yer alan raylar, bir depo raf sisteminin bir diğer önemli parçasıdır. Raylar, her bir kirişin her iki tarafına tutturulmuştur. Bu da rafları bunlar boyunca kaydırmanıza olanak tanır. Raflar, eşyalarınız için ne tür bir saklama alanına ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak ahşap ve plastik dahil olmak üzere birçok farklı malzemeden yapılabilir. En yaygın depo rafı modelleri arasında açık raf sistemleri ve kapalı raf sistemleri bulunur. Dolayısıyla raf sistemlerinin hemen her zaman işlevselliğiyle dikkatleri üzerine çektiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Depo Raf Sistemlerinin Fiyatları

Farklı kullanım ve tasarım özelliklerine sahip olan depo raf sistemlerinin farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıktıkları biliniyor. Dolayısıyla depo raf sistemleri fiyatları gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla seçenek çıkıyor. Bu aşamada depo raf sistemlerinin kullanım özelliklerine dikkat etmek hemen her zaman şarttır.

Depo raf sistemleri, depolarda, fabrikalarda ve diğer endüstriyel ortamlarda ürünleri depolamak ve düzenlemek için kullanılır. Depo raflarının temel amacı, çalışanlar için güvenli bir çalışma ortamı sağlarken depolama alanını en üst düzeye çıkarmaktır. Bütün bu bilgiler ışığında son zamanlarda üretimi yapılan raf sistemlerinin hemen her zaman üst düzeyde kullanım özelliğine sahip olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.